"My" som vlastne hlavne ja, Ema, vyštudovaný biotechnológ. Áno, je to trochu odveci, ale veda ma baví rovnako ako ručné práce. A vďaka tomu, že sú to tak rozdielne veci, si viem pri jednom oddýchnuť od druhého a naopak. Recyklácii kravát sa venujem približne od leta 2018, keď nám po dedkovi ostali tri vrecia nádherných kravát, ktoré však už nikto nechcel nosiť. Pomaly som z nich začala tvoriť a vďaka úžasným ohlasom nielen v blízkej rodine, ale postupne aj v širšom okolí, dostal tento môj malý projekt šancu vyrásť do dnešnej podoby. 

S našimi upcyklovanými kúskami som od začiatku až do konca. Kravaty vyberám, periem, žehlím, strihám, z toho šijem motýliky, gumičky aj všetko ostatné do posledného detailu, potom fotím a nahadzujem na eshop.  Nie som v tom však úplne sama. Moje tri šikovné sestry mi pomáhajú so šitím a môj manžel mi okrem modelkovania pomáha aj s balením a technickými záležitosťami.

V ReTie sa snažíme, aby bola naša produkcia čo najudržateľnejšia a najtransparentnejšia, preto okrem využívania odpadového textilu ako hlavného materiálu, kladieme dôraz aj na kvalitu a lokálnosť doplnkových komponentov. Štítky s logom sú vyrábané slovenskou značkou Elart, guma v gumičkách je prírodná a nakupovaná v slovenskej galantérii Milena Organic, ktorá pozná jej pôvod aj celý príbeh  a časom by sme chceli doviesť k dokonalosti aj plastové zapínania motýlikov – tie by mohli byť napríklad z recyklovaného plastu, len ešte nevieme, kto by nám ich vyrobil... Všetky objednávky balíme čo najekologickejšie, často ku Tebe prídu zabalené v obálkach zo starých časopisov alebo kalendárov, v znovu použiteľných krabičkách a recyklovanom hodvábnom papieri.
 

Zo srdca ďakujeme za Tvoju podporu nielen v podobe objednávok, ale aj milých správ a zdieľaní. Aj vďaka tomu je na našej planéte o malinký kúsok menej textilného odpadu :)